منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بزن بریم

آشنایی با مدیرعامل و

آشنایی با مدیرعامل شرکت توره شیمی پارس 

                                                                                   

مدیرعامل شرکت توره شیمی پارس و رئیس هیات مدیره شرکت صنایع غذائی ریحان و لیمو،دکتری رشته علوم اقتصادی.سوابق:1- مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت شیمیایی صنعتی توره،مبتکر طرح تولید حشره کشهای غیرسمی و تولید کننده این محصول با شکل فیزیکی نو و فرمولاسیون غیرسمی با خاصیت ریشه کنی سوسک از سال 1379 ،2- تاسیس و راه اندازی شرکت صنایع غذائی ریحان و لیمو،کارآفرین برگزیده کشور در جشنواره کارآفرینی شیخ بهایی،3- کارآفرین برتر استانی در جشنواره کارآفرینی وزارت کار و امور اجتماعی،4-کارآفرین منتخب جشنواره ها در جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی،5- کارآفرین مطرح مراکز کارآفرینی دانشگاههای بزرگ کشور نظیر دانشگاه تهران و امیرکبیر،6- کارآفرین برگزیده پنجمین همایش کارآفرینی زنان صاحب صنعت و حرف،7- عضو هیات موسس و هیات مدیره خانه کارآفرینان،8 -عضویت در انجمن ملی زنان کارآفرین،9- عضویت در انجمن زنان مدیر کارآفرین،10- عضویت در شورای بانوان بازرگان.

 • اصالتا اهل روستای رستگان تفرشم و البته متولد شهریار در سال 1334 ، به سبب مشکلات خانوادگی، ثروت موروثی پدرم که نانوای موفقی  بود به مقدار اندکی رسید و من برای کمک به خانواده و خصوصا خرج تحصیلم از سن چهارده‌ سالگی به کار مشغول شدم. برای شروع کار، در آموزشگاه ماشین‌نویسی (اقتصاد – ایران) حسابداری – دفترداری – منشیگری و تایپ فارسی و لاتین را به صورت رایگان یاد گرفتم و بعد از آن به مدت یک ماه در نمایندگی شماره 18  ایران خودرو، مشغول به کار شدم و پس از آن به مدت چهارسال در نمایندگی فروش قطعات یدکی  ایران ناسیونال کارم را ادامه دادم. در آن سالها هم کار می کردم و هم درس می خواندم و جالب است بدانید هر دو را به بهترین وجه انجام می دادم در همان سالها یعنی حدود چهارده سالگی 300تومان حقوق داشتم و با همان حقوق شرایط زندگی را برای خانواده ام بهبود نسبی بخشیدم در سال 54 هم درست وقتی داشتم دیپلم می گرفتم در سن 19 سالگی با همسرم که از ازدواج قبلی دارای دو دختر  5/2و 4سال بود ،در سال 1354 ازدواج کردم و بعد هم خودم صاحب 3 دختر و یک پسر شدم.
 • در اواخر سال 75  به استخدام تربیت بدنی شمال شرق تهران درآمدم و بعد از مدت کوتاهی به دلیل تلاش و فعالیت‌ زیاد مسئول هیأت ورزشهای  همگانی شدم. اولین گروه کوهنوردی بانوان را پایه‌گذاری کردم. در حین این فعالیت‌ها با قبولی در گزینش آموزش و پرورش و به عنوان معلم حق‌التدریس  هفته ای36 ساعت در آموزش و پرورش مشغول به کار بودم و در نتیجه‌ی فعالیت‌هایی که در زمینه‌ی کوه‌نوردی داشتم، مسئول انجمن کوهنوردی منطقه‌ی 8 تهران شدم. به درخواست دوستان کاندید اولین انتخابات شورای اسلامی شهرتهران در سال 1377 شدم که با رای مردم شمال شرق از بین 4000  کاندید نفر با کسب حدود 2000 رای مرتبه 152 رسیدم  ،درست در همین سالها بود که سوسکها امانم را بریده بودند و من باوجود کارهای بیرون از خانه و تقریبا رسیدگی به تمام امور خانه و بچه ها که البته وسواس زیادی هم روی تحصیل و حتی کلاس های خارج از مدرسه مثل کلاسهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وشرکت آنها در مسابقات وفعالیت هایشان داشتم. وجود سوسکهای ریز در خانه مرا و افراد خانه را عاصی کرده بود و تمام سعی ما در رفع این مشکل بود انواع حشره کشها شیمیایی – فیزیکی و . . .  هر کاری از پرس جو از در وهمسایه ، کتب مختلف ، مراکز ذیربط تا در نهایت به محصولی که توانست سوسکها ی خانه ام را ریشه کن کند دست یافتم .
 • وقتی دیدم این خمیر  انبوه سوسکهای خانه مرا  از بین برد به دوست و همسایه ام هم دادم تا مشکل آنها هم حل شود و کم کم سفارش بود که پشت سر هم به من داده می شد از شاگردانم در پارک و مدرسه گرفته تا فامیل و همسایه ،به این ترتیب در لگن رختشویی خانه ام شروع به تولید این سوسک کش غیر سمی کردم با کمک همسر و فرزندانم آن را داخل تیوپهای فلزی می گذاشتیم  ، با دم باریک انتهای آن را می بستم و می فروختم به تدریج وضعیت اقتصادی خانواده مان بهتر و بهتر شد .
 • سپس به فکر تولید نبوه این خمیر افتادم. اولین بار به وزارت بهداشت -اداره‌ی کل نظارت- مراجعه کردم ولی به نتیجه‌ای نرسیدم و پس از مشورت با پسر عمویم آقای مرتضی هاشمی که وکیل هستند، به اداره‌ی ثبت مالکیت صنعتی مراجعه و فرم ثبت اختراع  را دریافت کردم. ولی با مشکل ارائه فرمول مواجه شدم، زیرا برای ثبت این اختراع باید فرمول علمی آن مشخص می‌شد.
 • سرمایه ای نداشتم حتی بعضی وقتها در هزینه های زندگی هم کم می آوردیم من کار ِامحا را از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ،سازمان پژوهش علمی صنعتی و پژوهشکده شیمی وحتی پژوهشگاه صنعت نفت با پای پیاده و یا با اتوبوس پیگیری می کردم چراکه در آن زمان، حتی پرداخت کرایه تاکسی هم برایم سنگین بود.یادم می آید، یک بار در همین راهها توی تاکسی متوجه شدم کرایه تاکسی را ندارم شروع کرذم به تعریف از خمیر سوسک کش و توانستم 2  امحا به مبلغ 1200 تومان بفروشم که با این پول هم کرایه تاکسی را دادم و هم اضافه بر آن برای خودم ماند، ما حصل اینکه سرمایه ای نداشتم، اما حدود 4 میلیون وامی که به مخترعین از سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران صندوق توسعه تکنولوژی تعلق می گرفت، به من داده شد وهمچنین طرح اعطای کمکهای فنی و تکنولوژی صنایع هم 5 میلیون دریافت نمودم  که البته سال بعد وام بیشتری  به ما تعلق می گرفت در حالیکه بعد از یکسال دیگر نیازی به وام نداشتم . بنابراین در ناحیه صنعتی فیروزکوه سوله ای را خریدم به و در آنجا امحابرای بار اول به تولید انبوه رسید و البته در این‌جا باید متذکر شوم که در زمان تأسیس کارخانه و شرکت، 50 درصد از سهام را به عنوان مدیرعامل به خود و 50 درصد از سهام را به عنوان رئیس هیأت مدیره به همسرم اختصاص دادم. پس از این اعتماد، همسرم به بهانه‌ی این که پول مرا از زندگی جدا می‌کند ، شروع به ناسازگاری کرد که البته به صورت مقطعی این موضوع برطرف شد. اما توزیع تولیدات کارخانه به طور پنهانی توسط ایشان و سپس دایر نمودن دفتر توزیع و فروش در غرب تهران باعث حاد شدن اختلافات گردید و ایشان مانع از تولید من شدند. امکانات تولیدی کارخانه را از دست من خارج و این در زمانی اتفاق افتاد که من مادرم را هم از دست داده بودم . در این دوره بسیار بحرانی که از بدترین ایام عمرم بود به لطف ایمانم به خدا مسائل روحی و روانی ، اجتماعی و اقتصادی ، حقوقی و قضایی تولید مجدد را حل نمودم .
 •  پس از آن در سال 81  از نو شروع کردم  ابتدا از حیاط خلوت دفتر ، کارخانه در حاجی آباد گرمسار و بالاخره یک کارخانه دیگر در شهرک صنعتی ایوانکی  تاسیس کردم که با 30 نفر پرسنل مشغول به کار  است .
 • در سال 84 ضمن ارتقاء سطح تولید از تک محصولی به چند محصولی در جشنواره شیخ بهایی به عنوان کارآفرین برگزیده کشور در سال 85 ، پذیرش در رشته اقتصاد صنعتی ، سال 86 کارآفرین برتر استانی در جشنواره وزارت کار و امور اجتماعی ، از سال 87 شروع تاسیس صنایع غذایی ، سال 89 فارغ التحصیلی  با معدل بالای 15 و سال 91 افتتاح پس از چهار سال صنعت غذایی با تولید انواع سالاد .
 • خواستن توانستن است در هر دوره و شرایط اقتصادی باید بدانیم ما انسانها موجودات عجیبی هستیم و توانایی ما بی حد است ماییم که شرایط را می سازیم  دور اندیشی خوب است اما نا اینکه ما را از شروع بترساند شروع کنید و با تفکر مرحله به مرحله پیش بروید شرایط به موقع وبه جا درست می شود . من مشکلی نمی بینم که برای هیچ کس حل نشدنی باشد، به هر حال وقتی راه بیفتند سودش هرچه باشد بیشتر از نشستن است و ضررش کمتر .

‫4 نظر

 • محمد گفت:

  سلام
  بنده به صورت عمده می خوام خرید کنم
  چه کار باید انجام بدم ؟
  قیمت سایت شما که از دارو خانه هم گرونتره

 • Nader گفت:

  دمتون گرم ماشالا ایشالا که خیر ببینید خدایی ریشکن کرد

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *